UEFA straft FC Twente opnieuw zwaar: twee minuten komen club héél duur te staan
FC Twente is opnieuw gestraft door de UEFA. Tijdens het cruciale Europa League-duel van de Tukkers met Besiktas, staken de supporters op de Vak P-tribune massaal vuurwerk af om het team te steunen.
Het sorteerde sportief gezien het juiste effect. Door een doelpunt van Daan Rots schopte de ploeg van Joseph Oosting het naar de overwinning én de tussenronde van de tweede clubcompetitie van Europa.
Na afloop blijkt dat de actie financieel echter de nodige vervelende implicaties heeft. Door de twee minuten aan vuurwerklol moet de club een boete van 35.000 euro afdragen aan de Europese voetbalorganisatie.
Daar blijft het echter niet bij. De supporters van FC Twente gooiden ook de nodige voorwerpen op het speelveld en daarom moeten er bij de volgende Europese thuiswedstrijd, die tegen het Noorse Bodø/Glimt vijf vakken leegblijven.
"Het leeg houden van de vakken, het gaat om ongeveer 2600 zitplaatsen, is een forse inkomstenderving", verduidelijkt journalist Jeroen Kapteijns in een artikel namens De Telegraaf.
"Daarmee loopt FC Twente zo’n 65.000 euro aan recette-inkomsten mis ook nog horeca-inkomsten mis. Samen met de boete bedraagt de financiële schade van de twee minuten vuurwerklol van een groepje supporters ruim 100.000 euro."
Eerder dit Europese seizoen, toen Union St. Gilloise - de aankomende tegenstander van Ajax - op bezoek kwam, werd FC Twente ook al gestraft voor het racistisch bejegenen van Lazio-speler Loum Tchaouna. Toen moesten ook enkele vakken leegblijven, hetgeen volgens Kapteijns resulteerde in een boete van 83.000 euro.