Trent Alexander-Arnold krijgt bij Real Madrid verbod op spelen met rugnummer 66
Trent Alexander-Arnold kan bij een eventuele overstap van Liverpool naar Real Madrid niet zijn rugnummer 66, meenemen. Maandag onthulde Sky Sports dat de rechtsback dicht bij een transfer naar LaLiga is, waar een strenge regel omtrent rugnummers wordt gehandhaafd.
Volgens de berichtgeving van onder meer Fabrizio Romano en Sky Sports heeft TAA al een serieus salarisvoorstel ontvangen uit Madrid. Real Madrid is ervan overtuigd dat er een deal gaat komen en dat hij per 1 juli onder contract komt te staan.
De Engels international zou in de Koninklijke ‘geen sterrensalaris’ gaan verdienen, weet Romano. Tegelijkertijd weet talkSPORT dat Alexander-Arnold een weeksalaris van 260.000 euro kan gaan verdienen, circa 13,5 miljoen euro per jaar. Bij Liverpool zou hij 11 miljoen euro verdienen op jaarbasis.
Op Anfield heeft Alexander-Arnold altijd met rugnummer 66 gespeeld. Hij zou dat nummer gekregen hebben van Lee Radcliffe, die verantwoordelijk is voor het shirtbeleid bij Liverpool.
Radcliffe gaf het hoge rugnummer aan Alexander-Arnold bij zijn debuut in 2016 om hem ‘humble’ te houden. Sindsdien heeft hij altijd met nummer 66 gespeeld, maar daar gaat bij Real Madrid verandering in komen.
In LaLiga zijn clubs namelijk verplicht om de rugnummers 1 tot en met 25 uit te delen aan de spelers van het eerste elftal. Keepers moeten verplicht nummer 1, 13 of 25 dragen. Spelers die op de reservelijst staan van de clubs krijgen de rugnummers tussen 26 en 50 toegewezen.
Op dit moment zijn de nummers 12 en 24 beschikbaar bij Real Madrid. Het eveneens beschikbare nummer 25 wordt normaal gesproken gereserveerd voor de derde doelman. In de Engelse nationale ploeg speelde Alexander-Arnold met de nummers 2, 7, 8 en 10.